Arıza ışığı ve sinyallerini önemseyin

Arıza ışığı ve sinyalleri bizlerin hayatını kurtarır.

Gün içinde yaptığımız işlerden dolayı bir çok şeyi kontrol etmeyi unutabiliyoruz ya da ihmal ediyoruz. Bunların en başında da kombiler geliyor. Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi kombilerimiz. Açıyoruz, ısınıyoruz ama bazen ne su basıncının ne ısısının nede gaz vanasının kontrollerini yapmıyoruz.

Kombi cihazlarımızda bulunan arıza ve ısı sinyalleri bizlerin hayatını kurtarır ve belki de cihazlarda daha büyük arızalar olmadan önce bizleri haberdar eder.

Arıza ışığı ve sinyallerini önemseyin.

Kombi cihazınızı tanıyın ve verebileceği arıza kodlarını bilin ki Sizlere verdiği tepkide nasıl adımları takip edeceğinizi öğrenin.

Her arızada ya da kombiniz de oluşabilecek her bir sıkıntıda kombi servisini aramanıza gerek kalmadan evde çözümlerinizi yapın. Örneğin; Su basıncı 1 ile 0’ın altına düşmüş ne yapmanız gerekiyor?

Bu durum karşısında servisi aramanız çok gereksiz, çünkü çözümü çok basit ve kolay yapmanız gereken sadece kombinizin su vanasını açarak su borularına biraz su basmaktır.

Siz suyu verirken cihazınızın basınç kısmına bakmanız ve ibrenin 2 – 3 seviyesine geldiğinde su basmayı bırakmanız yeterli olacaktır. Arıza ışığı ve sinyallerini önemseyin, Zor durumda kalmayın. Aslında hayatımızda da bir çok sinyaller var takibi sadece sizin elinizde.

Kış aylarının daha sıcak, arızasız ve sıkıntısız günler ile geçirmek istiyorsanız sizlerde kombilerinize bakım yaptırmayı sakın ha ihmal etmeyin.